Hoşgeldiniz.

Yolcu Uçağının Yakıtı Nedir? Yolcu Uçağının Yakıtı Yolcu Uçağı Yakıt İsmi Pistonlu uçak motorlarının yerine daha geliştirilmiş olan jet motorlarının kullanılması benzinin yerine jet yakıtının

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yolcu Uçağının Yakıtı Nedir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yolcu Uçağının Yakıtı Nedir?
  Yolcu Uçağının Yakıtı
  Yolcu Uçağı Yakıt İsmi

  Pistonlu uçak motorlarının yerine daha geliştirilmiş olan jet motorlarının kullanılması benzinin yerine jet yakıtının kullanılmasını gerekli kılmıştır.

  Jet yakıtı gazyağı türü sınıfından olup ismi "Kerosene" olarak tanımlanır. Jet motoru devamlı bir yanma ile çalıştığından alevlenme noktasının yüksek olması gerekir. Bu da jet yakıtlarında 44 0C civarındadır.  Uçaklarımız hava olaylarından kurtulmak yakıt tasarrufu ve sürtünme gibi bazı etkenlerden dolayı yüksek irtifalara çıkmak zorundadır. Bu yüzden jet yakıtımızın donma noktasının yüksek olması gerekmektedir. Bu donma noktası - 50 0C civarındadır.

  Sivil uçaklarımızda kullanı1an jet yakıtı JP 1~ JET-Al cinsinden askeri uçaklarda ise JP 4 kodlu yakıtlar kullanılmaktadır.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Bu Sitede Ticari Faaliyet Yürütülmez